+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Hatay’a 25 Bin Kişilik Stadyum

Kaynak: TOKİ Haber
14 Kasım 2013, 08:04
  defa okundu.

20 stadyum ile 10 bin kişilik kapalı spor salonunu Türk sporunun hizmetine sunacak olan TOKİ, Hatay’da 25 bin kişilik modern stadyum inşa edecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığı protokoller kapsamında Türkiye'yi modern spor tesisleri ile donatıyor. 2016 UEFA kriterlerine uygun 52 bin seyirci kapasiteli İstanbul Türk Telekom Arena Stadı'nı tamamlayarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na teslim eden İdare, 25 bin seyirci kapasiteli Mersin Stadı'nı da tamamlayarak 17. Akdeniz Olimpiyat Oyunları'na yetiştirmişti.

20 stadyum ve 10 bin kişilik kapalı spor salonu kapsamında Afyonkarahisar, Malatya, Trabzon, Sivas, Eskişehir, Samsun, Antalya, Gaziantep, Adana, Sakarya ve Kocaeli illerine yapılacak statların ihaleleri tamamlanarak inşaat aşamasına geçildi.

Hazırlık ve ihale aşamasında ise 7 stadyum bulunuyor. Bunlardan biri de Hatay'da yapılacak olan modern stadyum. 25 bin kapasiteli stadyum için TOKİ tarafından 14 Kasım 2013'de ihaleye çıkılacak.

"Hatay 25.000 Seyirci Kapasiteli Stadyum İnşaatı İşi" 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile 14 Kasım 2013 Perşembe günü saat 14.30'da ihale edilecek. İhale, TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkez binasında gerçekleştirilecek.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler