+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Portekiz'de Rengarenk Bir Ev: GMG House

Portekiz'de Rengarenk Bir Ev: GMG House

Yazar: Tina Kamninou
Kaynak: yatzer.com
Çeviren: Ecem Sarıçayır
15 Ağustos 2013, 14:30
  defa okundu.

Portekiz'den son zamanların en renkli projesi, Pedro Gadanho tasarımıyla, Gmg House, Torres Verdas'da...

400 m2'lik bu tiyatral konut o kadar renkli ki bir Tim Burton karakteri rahatça yerleşip, yaşayabilir. Bu 19. yy yapısı inanılmaz değişiklikler geçirerek bugünkü haline geldi. Bunlardan en önemlileri varolan giriş ve merdivenin 3 katı birleştirici bir fonksiyona çevirmesi ve turkuaz rengine boyanması. Varolan bu kır evine yapılan değişiklilkler, eğlenceli detaylar ve renklerle devam ediyor.

Özellikle köşe detaylarından bahsedelim, çünkü modern oldukları kadar, 1960'lar havası taşıyan yapıları var. Bunun için büyük yatak odasındaki dolabı örnek verebiliriz. Terasa çıkınca da oyun devam ediyor, hatta yer döşemelerine sıçrayarak. 

Bu dinamik renk kullanımlarından sonra, malzemelerden de bahsetmek lazım; bu teatral enerji ayrıca çinko, MDF ve metal kullanımlarıyla renklerin uyumundan ortaya çıkıyor. Bu tasarım Tim Burton karakteriyle, Damien Hirst'in Londra'daki eczanesinin muhteşem bir evliliği gibi. 

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
mehrdad rukavoina / 11 Nisan 2018, 07:16
renkler ve onlarin yarattigi etki,gunumuzdeki bir ilim dali olarak sayildigina gore bu ozellikten faydalanmak harika tasarimlar ortaya cikariyor ve bu proje tamda bir isbatdir bu meseleye.
 
 
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler