+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

ODTÜ ve MSGSÜ Domus Dergisinin "Avrupa'nın En iyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu 2013" Rehberinde

7 Ocak 2013, 09:35
  defa okundu.

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ve MSGSÜ Grafik Tasarım Bölümü, Domus dergisinin Aralık sayısı ekinde verilen "Avrupa'nın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu 2013" (Europe's Top 100 Architecture and Design Schools 2013) rehberinde yer aldı.

ODTÜ ve MSGSÜ Domus Dergisinin "Avrupa'nın En iyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu 2013" Rehberinde

Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Grafik Tasarım, Mimarlık Tarihi, Kuramı ve Eleştirisi ve Etkileşim Tasarımı alanlarından toplam 100 okulu kapsayan rehberde Türkiye'den iki okul yer aldı.

Rehberde, Endüstri Ürünleri Tasarımı alanında ODTÜ, Grafik Tasarım alanında ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Avrupa'daki en iyi 31 okul arasında bulunuyor. Rehberde listelenen okullar, iş birliği ağları, güçlü eğitimciler ve sıradışı öğrenci çalışmaları baz alınarak belirlendi. Yurt dışında okumak veya değişim programına katılmak isteyen öğrencilerin kendilerine en uygun programı seçmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bu rehber, her okulun kendine özgü özelliklerini, müfredat odağı, pedagojik kimlik ve eğitim ortamı bağlamında kıyaslama olanağı veriyor.

Rehbere ücretsiz olarak buradan ulaşılabilir.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler