Sinopale Forum / Sinop

Sinopale Forum'un ikinci ayağı 15-17 Ocak 2016'da Sinop'ta düzenlenecek.

Bu yıl Sinopale, Uluslararası Sinop Bienali çatısı altında İstanbul ve Sinop’ta uluslararası bir toplantı düzenleniyor. Sinopale Forum, Sinop’un kültür ve eğitim turizmi kenti olması amacıyla kamu ve sivil toplum kuruluşları, iş dünyası, üniversiteler ve uluslararası kuruluşları bir araya getiriyor.

Sinopale – Uluslararası Sinop Bienali çatısı altında gerçekleştirilen Sinopale Forum “Yerel Kalkınmada Kültür ve Yaratıcılık” başlığı altında önce 12-14 Ocak 2016 tarihlerinde Salt Galata’da, 15-17 Ocak 2016 tarihlerinde de Sinop’ta Aşıklar Düğün Salonu’nda gerçekleştiriliyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın AB projesi desteği ile yapılan forumda Sinop’u kültür ve eğitim turizmi kentine dönüştürecek politikalar ve projeler mercek altına alınacak.

Kamu, sivil toplum, iş dünyası, üniversiteler ve uluslararası kuruluşların bir araya geleceği buluşmada, Sinop’un bir kültür ve eğitim turizmi kenti olması yönünde atılan adımlar ve gerçekleştirilen projeler ele alınacak, yeni işbirliği olanakları üzerine konuşulacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Ortak Kültürel Miras: AB ve Türkiye Arasında Koruma ve Diyalog” başlıklı, Wehdorn Architect’in temsil ettiği konsorsiyum tarafından yürütülen Avrupa Birliği projesi çerçevesinde desteklenen etkinlik, Avrupa Kültür Derneği, Chameleon Tasarım ve Proje Yönetimi ve Sinop Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından Sinop Valiliği, Sinop Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yaratıcı Endüstriler Merkezi ve Sokak Bizim Derneği işbirliği ile hayata geçiriliyor.

12-14 Ocak tarihlerinde Salt Galata’nın ev sahipliğinde İstanbul’da yapılacak olan forumun ilk bölümünde kentsel kalkınma için mevcut politikalar ve uygulanan projeler ele alınacak. Forumda iş ve ekonomi dünyasının kentsel kalkınmada nasıl bir rol üstlenebileceği sorgulanacak, kentsel kalkınmada toplum temelli sürdürülebilir turizm ve sosyal-kültürel girişimcilik modelleri üzerine iyi örnekler incelenerek uzmanlarla tartışmaya açılacak. 15-17 Ocak tarihlerinde Sinop’ta gerçekleştirilecek oturumlarda ise yerel aktörler arasında işbirliği oluşturulması amaçlanacak.

Forumda Türkçe-İngilizce simultane tercüme yapılacak.

Herkesin katılımına açık olan Sinopale Forum’a online kayıt yaptırmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir