+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
açık oku-L: Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Bauhaus 100. Yıl Etkinlikleri

açık oku-L: Eskişehir Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Bauhaus 100. Yıl Etkinlikleri

26 Şubat 2019, 09:39
  defa okundu.

Eskişehir Teknik Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü tarafından 01 Mart-03 Nisan 2019 tarihleri arasında seminerler, atölyeler, sergiler ve film gösterimlerini kapsayan bir dizi etkinlik düzenliyor.

Modern dünyanın en etkili mimarlık, sanat ve tasarım okulu olan Bauhaus, 1919 yılında mimar Walter Gropius tarafından Almanya'nın Weimar kentinde kuruldu. Dönemin siyasi ortamı nedeniyle 1925'te Dessau'ya, 1932'de Berlin'e taşındı ve 1933 yılında kapatıldı. Modern dünyanın ihtiyaçları ve geleceği için endüstri çağının olanaklarını kullanarak, toplumsal sorunların çözümü için bireysel becerileri geliştiren, deneme ve uygulamayı temel alan yeni bir tasarım eğitimi modeli geliştiren Bauhaus okulu sanatçı ve mimarları eğitim sisteminde yeni bir çığır açtı. On dört yıl gibi kısa süren ancak yaratıcı ve yenilikçi bu tasarım eğitimi yaklaşımının etkileri tüm dünyaya hızla yayılarak uluslararası bir nitelik kazandı.

1 Nisan 1919'da kurulan Bauhaus'un yüzüncü yılında, o günden bu güne siyasi, ekonomik, teknolojik ve kültürel alanlarda köklü değişimleri yaşadığımız dünyada hem Bauhaus öğretisinin yeniden değerlendirilmesi, hem de güncel mimarlık ve tasarım eğitiminin sorgulanması amacıyla Eskişehir Teknik Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü tarafından 01 Mart-03 Nisan 2019 tarihleri arasında seminerler, workshoplar, sergiler ve film gösterimlerini kapsayan bir dizi etkinlik düzenlenmiştir. 03 Nisan 2019 tarihinde yapılacak etkinlikte workshop sonuçları sergilenecek ve bir panel düzenlenecektir. Mimarlık ve tasarım eğitimini tüm paydaşlarının katıldığı bir tartışma ortamında ele alacak olan etkinlik İki Eylül Kampüsü, Mimarlık Bölümü'nde yapılacaktır.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 01 Mart 2019
Bitiş: 03 Nisan 2019
Kent: Eskişehir
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler