+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı

4 Haziran 2018, 14:00
  defa okundu.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi, 6-16 Ağustos tarihleri arasında organize ettiği İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı ile mimarlık öğrencilerini okul dışında da mimarlığı deneyimlemeye davet ediyor.

İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı

Etkinliğin tanıtım metninden:

Meslek alanlarımızın genişlemesi ve Türkiye mimarlığının gelişmesi adına dayanışmanın önemi tartışılmaz. Bunun farkındalığıyla Mimarlar Odası İzmir Şubesi olarak antik çağlardan bu yana Ege için önemli merkezlerden biri olan Aydın'ın İncirliova İlçesinde on gün sürecek bir Öğrenci Yaz Kampı kurguladık.

İncirliova, yakın tarihte Türkiye' nin ilk demir yolu olan İzmir-Aydın demir yolunun buradan geçmesiyle bölgede farklı bir anlam taşımaya başlar. Daha sonrasında Tariş' in ilk burada faaliyet göstermesi burayı bölgenin tarım merkezi haline getirmiştir. Şimdilerde ise bölgenin değişen koşulları İncirliova'da farklı ihtiyaçlar doğurmaktadır.

Bu bağlamda bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda Meydan Fikir Atölyesi, Sokak Fikir Atölyesi ve İstasyon Fikir Atölyesi olmak üzere üç çalışma alanı kurgulandı. Öğrenciler, bu alanlarda fikirlerinin gerçeğe dönüşmesiyle kent hayatına dokunma fırsatı elde edecekler. Süreç içerisinde gerçekleşecek söyleşiler ve gezilerle de katılımcılar çevreyi tanımış ve deneyimlemiş olacaklar. Tüm bunların ötesinde beraber yaşayıp, beraber üreterek dayanışma ağlarının ilk ilmeklerini atmış olacaklar.

Kampa dair ayrıntılar, ilerleyen günlerde paylaşılacaktır. Katılmak isteyen öğrencilerin başvuru formu ve portfolyolarını, [email protected] adresine göndermesi beklenmektedir. 

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 06 Ağustos 2018
Bitiş: 16 Ağustos 2018
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler