+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

AURA Yaz Akademisi Başvuruları Başladı

8 Mayıs 2018, 17:17
  defa okundu.

AURA İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi'nin 16 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında düzenlediği AURA Yaz Akademisi, "Istanbul: Geçmiş, Bugün, Gelecek" teması ile İstanbul'un mimari ve kentsel gelişimine odaklanıyor.

AURA Yaz Akademisi Başvuruları Başladı

Etkinliğin tanıtım metni:

AURA İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi, uluslararası atölye ortamında İstanbul'un kentsel dinamiklerini keşfe davet ediyor!

16 Temmuz – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenecek AURA Yaz Akademisi "Istanbul: Geçmiş, Bugün, Gelecek" teması ile İstanbul'un mimari ve kentsel gelişimine odaklanan seminerlere, alan çalışmalarına, disiplinler arası atölye üretimlerine ve gezilere katılma fırsatı sunuyor.

Eğitim dilinin İngilizce olacağı programa, Mimarlık, Şehir Planlama, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı bölümlerinin uzantısında lisans ya da yüksek lisans seviyesinde eğitim alan öğrenci ve mezunların başvuruları devam ediyor. Üniversite öğrencileri için staj imkanı sağlayan Yaz Akademisi, 1 aylık çalışma sonrasında atölye üretimlerini sergiye dönüştürecek.

Alanında uzman akademisyen ve meslek profesyonelleri eşliğinde düzenlenecek AURA Yaz Akademisi'nin 4 haftalık programı üç tema etrafında şekilleniyor:

GEÇMİŞ (16-20 Temmuz): Prehistorik dönemden başlayarak, Roma, Bizans ve Osmanlı kültürlerinin İstanbul'un tarihsel perspektifini ele alan seminerler ve kültürel miras alanlarına rehberli geziler düzenlenecek.

BUGÜN (23-27 Temmuz): İstanbul'un karmaşık kentsel yapısı, yakın tarihteki mimari ve kentsel ölçekli gelişmeler ile birlikte ele alınacak, şehrin güncel meselelerini odak alacak.

GELECEK (30 Temmuz-10 Ağustos): İstanbul'un geleceğini hayal eden atölye çalışmaları düzenlenip, kentin modern ve çağdaş mimari yapılarına, yapıları tasarlayan mimarlar eşliğinde birebir etkileşim imkanı veren geziler gerçekleştirilecek. Finalde, kolektif atölye çalışmaları ve sunumlara yer verilecek.

AURA Yaz Akademisi için son başvuru tarihi 10 Haziran 2018.


Program hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız >>

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 16 Temmuz 2018 09:30
Bitiş: 10 Ağustos 2018 17:30
Düzenleyen: AURA İstanbul
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler