+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Beden Mimarlığı

7 Mart 2018, 16:34
  defa okundu.

"Beden Mimarlığı" atölyesi, geri dönüştürülebilir malzemeler yardımıyla esnek, hafif, bedenin ve hareketin uzantısı olarak tasarlanacak bir dizi yapı ortaya çıkarmayı amaçlar.

Beden Mimarlığı

Beden mimarlığı atölyesi, geri dönüştürülebilir malzemeler yardımıyla, esnek, hafif, bedenin ve hareketin uzantısı olarak tasarlanacak bir dizi yapı ortaya çıkarmayı amaçlar. Bu bağlamda atölye sonucunda olabildiğince basit malzemeler ile bedeni merkeze alan ve bedenimizin uzantısı olarak çalışacak hafif yapılar tasarlanıp üretilecektir.

Atölye sürecinde, beden mimarlığı inşa edilirken, tasarımdan üretime doğrusal olarak ilerleyen geleneksel uygulama süreci tartışmaya açılacaktır. Tasarım süreci ve deneysel uygulama karşılıklı bir diyalog içindedir. Bu üretim yaklaşımı ile beden merkezli hareketli yapılar, uygulamalı işlevsel kompozisyonlara dönüştürülür. Bedenin hareketlerinin keşfi mimarlığın basit malzemeler ve boyutlar üzerine kavramsal bakışını yeniden düşünmemizi sağlar. Atölye sonunda bedenin ergonomisi ve materyal kompozisyonlar sayesinde ortaya çıkacak giydirilebilir yapılar bir defile/koreografi ile sergilenecektir.

Tiyatro Medresesi web sayfası üzerinden etkinlik ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve etkinliğe katılım için başvurabilirsiniz.

Reklam

Etiketler


Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 25 Haziran 2018
Bitiş: 02 Temmuz 2018
Kent: Şirince
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler