+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Basitin Karmaşıklığı

28 Şubat 2018, 13:45
  defa okundu.

02 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00'da "Basitin Karmaşıklığı" başlıklı söyleşi ile Han Tümertekin, Bodrum Mimarlık Kitaplığı'na konuk olacak.

Basitin Karmaşıklığı

Han Tümertekin; Türkiye'de yapı yapma eylemini ve sürecini, mimari tasarımla tarif ederek örgütleme konusunda tasarım aklının farklı olanaklarını sorgulayan tutumuyla Türkiye'nin çağdaş mimarlığına özgün bir perspektif tutmaktadır.

Proje sürecini sürekli yeniden kavramsallaştırmak ve tasarım eyleminin soru - cevap ile sorun - çözüm ikilikleri arasındaki yaratıcı etkileşimini açığa çıkarmak üzerinden geliştirdiği mimari düşüncesi, mimarlığın yapılma biçimleri için Türkiye'de farklı olanakların her zaman olabileceğini kanıtlamaktadır.

Han Tümertekin'in sadece Türkiye'de değil, Dünya genelinde olağanüstü hızla deneyimlenen yoğun yapılaşmalar için ortaya koyduğu ölçek ve ölçeklendirme tartışması, onu hem bir eğitmen hem de bir fikir insanı olarak farklı düzlemlerde üretimlere sevk etmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans programının kurucu ve yürütücüleri arasında yer alan Tümertekin, Harvard Graduate School of Design, Ecole Spéciale d'Architecture-Paris ve Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne'da konuk öğretim üyeliği sorumlulukları üstlenmiştir.

Söyleşi, tüm katılımcılara açıktır.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 08 Mart 2018 18:00
Bitiş: 08 Mart 2018 19:30
Kent: Bodrum
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler