+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Kapadokya'da İçinden Köy Geçen Otel

15 Şubat 2018, 12:00
  defa okundu.

16 Şubat 2018 Cuma günü saat 18:00'da Bodrum Mimarlık Kitaplığı'nda, Türkiye'nin "En İyi Kültürel Miras Oteli" seçilen Kapadokya Argos Oteli'nin mimari serüveni, restorasyon sürecinin sorumluluğunu üstlenen mimar Aslı Özbay'ın sunumu ile ele alınacak.

Kapadokya'da İçinden Köy Geçen Otel

Uçhisar Güvercinlik Vadisi'nde tarihi dokunun on yılı aşan koruma ve restorasyon sürecinde hayata geçirilen Argos Oteli, "tarihi dokuya özgü koruma prensiplerinin turizm taleplerine yenik düşmeksizin uygulandığı bir restorasyon projesi" olarak, Türkiye'nin güncel mimarlık ortamında koruma - gelişme dengesinde gözetilmesi beklenen özgün mimari arayışlar için örnek olmaktadır.

Aslı Özbay, restorasyon ve koruma alanında proje geliştiriciliğinin yanında, yayın yönetmenliği, meslek örgütü ve Oda yöneticiliği, sivil toplum uluslararası projeler koordinasyonu yapmış; mimarlık buluşmaları ve çok sayıda sempozyumların organizasyonunu üstlenmiştir. Ülkemizde çağdaş mimarlığın belgelenmesi ile toplumsal platformlarda mimarlığın bir kaynak olarak tanınmasında Aslı Özbay'ın katkısı, Türkiye'de mimarlığın toplumla iletişimini çeşitlendirmiş ve yaygınlaştırmıştır.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 16 Şubat 2018 18:00
Bitiş: 16 Şubat 2018 20:00
Kent: Bodrum
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler