+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Yahşibey Tasarım Çalışmaları 10. Yıl Sergisi

31 Ocak 2018, 09:00
  defa okundu.

Emre Senan ve Prof. Dr. Ayşegül İzer tarafından kurulmuş olan Emre Senan Tasarım Vakfı (ESTV), bu sergiyle geçirdiği on yılın hesabını kamuya veriyor. Sergide on yıl boyunca yapılan kırk tasarım çalışmasının sonuçları izleyicilere aktarılacak.

Yahşibey Tasarım Çalışmaları 10. Yıl Sergisi

Her yaz İzmir'in Dikili ilçesine bağlı Yahşibey Köyü'nde, mimar Nevzat Sayın'ın tasarladığı proje evinde çalışan ESTV, bugüne kadar on beşer günlük kırk tasarım çalışması gerçekleştirdi. Tasarım çalışmalarına on yıl boyunca altmışın üzerinde proje lideri, dört yüz ellinin üzerinde öğrenci katıldı. Katılımcıların yarısından fazlası yurtdışından geldi. Katılımcıların hiçbir ücret ödemediği projede bugüne kadar altı yüz iş günü çalışıldı.

Çalışma sonuçlarını öncelikle her dönemin sonunda köy halkına sunan ESTV, ayrıca iki dilli sunumlarını kendi web sitesi yahsiworkshops.com'da kamuya da açıyor ve her yirmi çalışmada bir yeni bir kitapta sunumları topluyor. Sergi ile birlikte sunulacak 672 sayfalık "İkinci 20 Kitabı", 40. tasarım çalışması sırasında öğrencilerle birlikte tasarlandı, Mas Matbaa tarafından basıldı.

Sergi süresince, Yahşibey Tasarım Çalışmaları'nın ikinci on yılının tartışıldığı bir arama toplantısı ve tasarım eğitiminin geleceğinin tartışıldığı bir panel düzenlenecek. Sergi ziyaretçilerinin daha zengin bir sergi deneyimi için akıllı telefonlarında bir QR Code tarayıcısı bulundurmalarında fayda var.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 15 Şubat 2018 19:00
Bitiş: 23 Mart 2018 18:00
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler