+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Söyleşi: Louis Kahn’a Yeni/den Bakış-Jale Erzen, Ahmet Gülgönen

1 Aralık 2017, 16:52
  defa okundu.

Louis Kahn’a Yeni/den Bakış: Cemal Emden’in Fotoğrafları–Çizimler ve Resimler sergi kapsamında, sergi yayınına makaleleriyle destek veren Jale Erzen ve Ahmet Gülgönen, sergi küratörü N.Müge Cengizkan moderatörlüğünde bir konuşma için bir araya geliyor.

Söyleşi: Louis Kahn’a Yeni/den Bakış-Jale Erzen, Ahmet Gülgönen

Jale Erzen, sergi yayınında yer alan “Kahn’a Yeniden Bakmak” başlıklı makalesiyle Kahn mimarlığının ontolojisine, bu projeye özel olarak ziyaret edip deneyimlediği yapılarına ve erken yaşlarından itibaren resim yapan Kahn’ın özellikle çıktığı uzun Avrupa seyahatlerinde ürettiği işleri dönemin sanat akımları içerisinde değerlendirdi. Kahn’ın öğrencisi ve ofisinde mimar olarak çalışan isimlerden Ahmet Gülgönen ise, düşünceden uygulamaya uzanan mimari üretim sürecinde Kahn’ın mimari çizim ve eskizleri nasıl işlevselleştirdiği ve mimar ve sanatçı kimliklerini eşzamanlı taşıyan Kahn’ın her iki alanda ürettiği çizim ve eskizlerin bir bütünlüğü olup olmadığını sorguladı.

Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek etkinlik ücretsizdir. Yerler sınırlıdır, rezervasyon alınmamaktadır. Salon kapasitesi 160 kişiyle sınırlıdır. Etkinlik dili Türkçedir.

Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 09 Aralık 2017 15:00
Bitiş: 09 Aralık 2017 17:00
Düzenleyen: Pera Müzesi
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler