+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Biyofilik Mermer Bahçe ve Pavilyonu Sergisi Açıldı

14 Ağustos 2017, 11:52
  defa okundu.

Biyofilik Tasarım odaklı “Mermer Bahçe” tasarımlarının sergisi 3 Ağustos tarihinde Silkar Plaza’da bir açılışla izleyicisiyle buluştu. Sergi yıl sonuna kadar gezilebilecek.

Biyofilik Mermer Bahçe ve Pavilyonu Sergisi Açıldı

AKDO'nun 40 yaş ve altındaki, Türkiye'de çalışan genç mimarlar için düzenlediği davetli Biyofilik Mermer Bahçe Tasarım Yarışması'nın sonuç ürünlerinin sergisi, 3 Ağustos tarihinde Silkar Plaza'da açıldı.

Nevzat Sayın, Han Tümertekin ve Brigitte Weber'in jüri üyeliğini yaptığı, Kerem Piker Mimarlık, Super Eight Studio, PIN Architects, Melike Altınışık Architects ve DM Architects'in finale kaldığı yarışmada, PIN Architects 1.liği ve üretim ödülünü kazanmıştı.

Üretilen ve sergi alanında montajı sağlanan PIN Architects tasarımı Notch / Yarık, AKDOLAM malzemenin doğal taş özelliğini, kompozit yapısını ve performans özelliklerini tasarım sürecine entegre eden, kütlesel, mimari ve taşıyıcı sistem olarak bir meydan okumaya dönüştüren ve aynı zamanda kullanıcı deneyimine odaklanan bir tasarım olarak sergide yerini alıyor. Notch, AKDOLAM malzemeyi hem panel olarak, hem de yüksek dayanımından dolayı bir cephe malzemesi gibi kapsıyor.

Diğer dört mimarlık ofisinin tasarımlarının maketlerle sergilendiği sergide Melike Altınışık Architects bitki, mermer ve su üçlüsü arasında ortaya çıkan ve doğal ortamı yansıtan bir tasarımı ön plana çıkartırken, Super Eight Studio tasarımı, aşırı yapılı çevrelerin içine çok vahşi bir doğal çevreyi sokup, bu ikisinin biraraya geldiği zaman yarattığı kontrastı insanlara deneyimletiyor. Kerem Piker Mimarlık'ın tasarımına, doğal ışığın, taşın kalınlığının azaltılarak taşı yeniden yorumlamaya imkân tanıyan bir şekilde kullanılması ilham veriyor. DM Architects tasarımında, mermer madeni görüntüsünün çağrıştırdığı küp figürleri, kübik bahçeye dönüşüyor.

Doğal yüzey ve dokuları yeni tasarım tipolojileriyle insani çevrelere getiren strateji ve inovasyona odaklanan Biyofilik Tasarım ve mermer üzerine panel ve etkinliklerle zenginleşecek sergi, yılın sonuna kadar gezilebilecek.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 03 Ağustos 2017
Bitiş: 31 Aralık 2017
Düzenleyen: AKDO
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler