+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Yaz Sergisi

10 Temmuz 2017, 14:24
  defa okundu.

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Mimarlık, İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Tiyatro bölümlerinin 2017 yılında üretilen işlerini içeren yaz sergisi 10 Temmuz - 22 Eylül tarihlerinde Cibali Kampüsü'nde gezilebilir.

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Yaz Sergisi

Etkinliğin tanıtım metni:

Sanat ve Tasarım Fakültesi tüm bölümleri ile öğrencilerini gelecekte mensubu olacakları mesleklere hazırlamak kadar, araştırma, düşünme ve yapma becerilerini de kişisel farklılıklarının önemini vurgulayarak geliştirmeyi hedefler. Dolayısı ile amaç meslek pratiklerinin simülasyonu olmanın ötesinde deneysel ve yaratıcı üretimleri desteklemek, öğrencileri sınırlarını zorlamaya ve geliştirmeye yüreklendirmek olarak da tanımlanabilir. Her bir öğrenci kendi yetişme ortam ve özellikleri ile bu sürece katkıda bulunur, yine her öğrenci sadece derslik/stüdyo/sahneden oluşan öğrenme süreçlerinin ötesinde ortam ve etkinliklerle kendini geliştirmeye olanak bulur. Çağdaş eğitim ortamları ancak bu gelişmeye olanak ve ortam sağladıkları sürece başarılı olarak değerlendirilebilirler. Önemli olan, meslek kalıp ve sınırlarına zorlanmamış, özgür ve eleştirel düşünebilen, yaratıcı genç bir neslin gelişimine katkıda bulunmaktır.

İzleyeceğiniz bu sergi tam da bu bakış açısı ve yaklaşımla geliştirilen ve önerilen işlerin bir toplu sunumudur. Serginin en değerli katkısı şüphesiz 2016-2017 döneminde bu çalışmalara emek veren öğrencilerimize aittir. Sergide biz KHAS_STF mensupları kadar, eğitime katılan tüm meslektaşlarımızın da emeği ve katkısı da büyüktür. Neticede, bilinen Afrika atasözüne bir göndermeyle 'bir çocuk yetiştirmek için bir köy gerekir...'

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 10 Temmuz 2017 18:00
Bitiş: 22 Eylül 2017 17:00
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler