+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

7. Uluslararası Öğrenci Trienali

7 Haziran 2017, 15:01
  defa okundu.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin düzenlediği 7. Uluslararası Öğrenci Trienali, 12-16 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak.

7. Uluslararası Öğrenci Trienali

Sempozyum ve etkinlik programına buradan ulaşabilirsiniz. 

Tanıtım metninden:

Bu yıl Trienal, gerçekleşen çok sayıda atölye çalışmalarıyla, masif bir atölyeye dönüştü. Yurt içi ve yurt dışında kırkı aşkın ulusal ve uluslararası atölye projesinden bir kısmı tamamlandı, bir kısmı devam etmekte ve bir kısmı da Trienal haftası sürecinde gerçekleşecek. Fakültemizin Acıbadem kampüsü başta olmak üzere çeşitli mekanlarda ve online ortamda gerçekleşen kırktan fazla workshoptan bazıları; "Yerellik ve Küresel Söylemeler / "Locality and Global Discourses", "Mannheim-İstanbul", "Breaching the Surface: Subculture of Mannheim","Sanatçı Günlükleri", "Doğa ile Temas", "BIOStrüktür", "Faces of Berlin", "Elden Ele", "Alternatif Fotoğraf Baskı", "Kentli Göçebeler İçin Tasarım / Design For Urban Nomads", "Screen and Print Hackfest: Image and storytelling in printed textiles and surface pattern", "İstanbul Sokak Simidi için Tasarım Atölyesi", "7 Nolu Atölye", "Farklı Distopyalarda Karakter Tasarımları ve Ötesi", "Kenti deneyimlemek / Benim için kent ...", "Örtü", "Strangely familiar: Imagined Cities", "3 Boyutlu Baskı ile Mobilya Tasarımı"...

Trienal kapsamındaki eğitim kurumları tanıtmaya yönelik sergiler, atölye çıktılarından oluşan sergiler ve kısa film gösterimi, ulusal ve uluslararası sanat ve tasarım okullarının eğitim sistemlerinin yansıtıldığı önemli bir etkileşim platformunu oluşturacak ve önceki trienallerde olduğu gibi aktif öğrencilerin yanı sıra, sanat ve tasarım ortamına hazırlanan gençleri, eğitmenleri, okulları, eğitim sistemlerini ve kültürleri bir araya getirerek yoğun bir etkileşim ağı kurulmasına, kurumlar ve bireyler arasında güçlü bağların oluşmasına olanak tanıyacaktır.


Breaching the Surface-Emrullah Örünklü, Rızacan Kumaş

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 12 Haziran 2017
Bitiş: 16 Haziran 2017
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler