+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

VitrA ile Kentin Hayalleri 16 Mayıs'ta Konya'da!

12 Mayıs 2017, 12:16
  defa okundu.

"Nitelikli Müzelerle Kültürel Zenginliğini Sergilemek" teması çerçevesinde Konya’nın hayallerinin tartışılacağı etkinlik, 16 Mayıs Salı günü saat 18.30'da Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

VitrA ile Kentin Hayalleri 16 Mayıs'ta Konya'da!

VitrA'nın özgün ve katılımcı tartışma dizisi VitrA ile Kentin Hayalleri, 2016 yılında konuk olduğu 5 kentin ardından, 2017 yılında ilk olarak Konya'ya konuk oluyor. Yekta Kopan'ın moderatör olduğu programda, Konya'nın hayalini tartışacak konuşmacılar ise Ahmet Alkan, Cem Erciyes ve Han Tümertekin olacak.

Nitelikli müzelerle kültürel zenginliğini sergilemeyi hayal eden Konya'da; sergilenmesi gerekli önemli değerler, bu değerlerden yeterince öne çıkarılmayan ve/ya hiç gündeme alınmamış olanlar, Türkiye ve dünyada başarılı müze kentler ve iyi müzeler içeren bir karşılaştırma yapıldığında Konya'daki mevcut ve yeni planlanan müzelerin durumu gibi konular tartışılacak.

Kentlere başka bir açıdan bakmamızı sağlayan Aydın Büyüktaş ise Konya'ya odaklanan çalışmasıyla programın zenginleşmesine katkıda bulunacak. Sanatçının bükümlü fotoğraf serileri, kentlilerin ortak hayalleri ile bireysel düşler arasında, farklı ölçeklerde uzaklaşıp yakınlaşacak.

Fotoğraflar:

  • Aydın BüyüktaşMevlana Müzesi


Mevlana Kültür Merkezi


İnce Minare Medresesi


Aziziye Çarşı


Sırçalı Medrese

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 16 Mayıs 2017 18:30
Bitiş: 16 Mayıs 2017 20:30
Düzenleyen: VitrA
Kent: Konya
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler