+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Atölye: "Çoklukta Tekillik" - Ankara

24 Şubat 2017, 13:54
  defa okundu.

"Tek ve Çok" sergisinin SALT Galata sunumu paralelinde düzenlenen "Çoklukta Tekillik" atölyesinin dönem araştırmaları Ankara'da, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde devam ediyor. Atölyeye son başvuru tarihi: 3 Mart 2017.

Atölye: "Çoklukta Tekillik" - Ankara

Atölye İçeriği

Murat Tülek ve İpek Altun'un yürütücülüğündeki atölyede, seçili tasarım, kültür ve magazin dergilerindeki reklamlardan hareketle 1980'lerde Türkiye'yi şekillendiren maddi kültür irdelenecek. Üniversite öğrencileri ve konuk uzmanlarla "Tek ve Çok" sergi mekânında, iki hafta sonu boyunca yeni içerik üretilerek yorumlamaya açılacak.

Atölyede, dergi reklamları görsel ve fiziki özellikleri temelinde bir veri setine dönüştürülerek ilişkisel bir yaklaşımla incelenecek. Bu veri seti, SALT Galata'daki atölyede elde edilen verilerle bir araya getirilerek reklam metin ve görsellerindeki mesajlar, reklamı yapılan ürünlerin gündelik ve ekonomik yönleriyle reklam verenlerin temsiliyeti gibi konular ayrıntılı şekilde değerlendirilecek. Yorumlama oturumlarına Deniz Altay Baykan, Senem Gençtürk Hızal, Berkay Küçükbaşlar ve Sait Ali Köknar eşlik edecek.

Başvuru bilgileri

"Sizce reklamların içerdiği veriler üzerinden nasıl çıkarımlar yapılabilir?"
Lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açık olan atölyeye başvuru için yukarıdaki soruya dair en çok 250 kelimelik bir metin, öz geçmiş eşliğinde 3 Mart Cuma saat 18.00'e kadar [email protected] adresine (konu: Çoklukta Tekillik atölye başvurusu) iletilmelidir. Başvuru sonuçları, 6 Mart Pazartesi günü SALT Online sosyal medya hesaplarında duyurulacaktır.

Önemli tarihler

3 Mart Cuma 18.00: Son başvuru tarihi
6 Mart Pazartesi: Kabul duyurusu
12 Mart Pazar: SALT Galata'daki atölyenin sunumu ve tanışma
18-19 Mart, 25-26 Mart: Araştırma ve yorumlama çalışmaları

Murat Tülek, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde şehircilik alanında doktora öğrencisi ve Kadir Has Üniversitesi İstanbul Çalışmaları Merkezi'nde misafir araştırmacı. Kent tarihi, kartografya ve ekonomik coğrafya gibi alanlarla ilgileniyor; tarihsel veri tabanlarının görselleştirilmesi ve haritalanması gibi alanlarda çalışmalar yürütüyor.

İpek Altun, Bilkent Üniversitesi Medya ve Görsel Çalışmalar yüksek lisans programı mezunu. Psikoloji ve medya alanlarına odaklı lisans ve lisansüstü eğitimi boyunca yaratıcı sektörlerden, ağırlıklı olarak reklamcılığa eğilen konuları nicel yöntemle çalıştı. Reklam, tasarım ve teknoloji eğilimlerini takip eden bir internet sitesinde editörlük ve proje yöneticiliği yaptı.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 12 Mart 2017 09:00
Bitiş: 26 Mart 2017 18:00
Düzenleyen: SALT Online
Kent: Ankara
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler