+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Kayıtsız Söyleşiler: Kapitalist Kentleşmenin Kısa Tarihi

8 Kasım 2016, 10:24
  defa okundu.

Kayıtsız Söyleşiler Serisi, 11.'si ile güz dönemini açıyor. Yrd. Doç. Dr. Emrah Altınok ile kapitalist kentleşmenin kısa tarihi üzerine konuşacağımız söyleşi, 10 Kasım Perşembe günü saat 12:00'de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bademlik Yerleşkesi'nde.

Kayıtsız Söyleşiler: Kapitalist Kentleşmenin Kısa Tarihi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Kulübü olarak iki yıl önce başlattığımız Kayıtsız Söyleşiler Serisi, 11. söyleşisi ile 2016 güz dönemini açıyor. 10 Kasım Perşembe günü 12.00'da Bademlik yerleşkesinde gerçekleşecek söyleşide Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Emrah Altınok ile kapitalist kentleşmenin kısa tarihi üzerine konuşuyor olacağız.

Emrah Altınok (Ağrı, 1980), İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde şehircilik eğitimi aldı. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. Devletin dönüşümü, kapitalist gelişme ve sermaye akışları, toplumsal hareketler, yoksulluk, kentsel saçaklanma, konut politikaları, kentler tarihi, eleştirel kent kuramı ve epistemoloji araştırma alanları arasında yer alıyor. Bugüne dek Aalto, Cardiff, ETH Zurich ve San Diego Üniversitesi gibi çeşitli mimarlık ve planlama okullarıyla ortak projeler ve atölye çalışmaları yürüttü, çeşitli seminerler verdi. 2006 yılında Küçükbakkalköy'de, 2008′de Yenikapı'da mahalle yenilemesi sosyo-ekonomik araştırma çalışmalarına katıldı. 2013 yılında İstanbul Turizm Master Planı saha araştırmasını yürüttü. 2015'de, "State-led Fragmentation: 'TOKİ' as an Ideological Apparatus for Spatial Reorganization of Social Classes" adlı çalışması, Roma Ulusal 21. Yüzyıl Sanatları Müzesi (MAXXI) İstanbul sergisinde yer aldı. Aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Altınok, akademik çalışmalarının yanı sıra müzik ve şiirle de uğraşıyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler