+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Civil Career 2016

8 Kasım 2016, 14:24
  defa okundu.

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü’nün düzenlediği Civil Career, inşaat mühendisi ve mimar adaylarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Etkinlik 26 - 27 Kasım tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi'nde.

Civil Career 2016

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü organizasyon takvimine 2009 yılında dahil olan Civil Career'ın ilki 21 Kasım 2009 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Etkinlik adını, kalıp olarak İngilizcede bulunmayan; fakat inşaat mühendisliğinin İngilizce karşılığı olan "Civil Engineer" ile kariyer günleri anlamına gelen "Career Days" sözcüklerinin birleşiminden almaktadır. Başarıyla gerçekleştirilen ilk etkinliğin ardından hocalarımız ve yönetim kurulumuz ortak bir karara varıp Civil Career'ı BÜYAP'ın geleneği haline getirmiştir. İnşaat sektörünün önde gelen firmalarının yöneticilerini Türkiye çapındaki inşaat mühendisi ve mimar adaylarıyla seminer çatısı altında buluşturan etkinlik, bu özelliğiyle kariyer günleri kategorisine girmektedir.

Civil Career'ın başlıca karakteristik özellikleri ise şöyle;

  • Sektördeki yenilikler veya giderek önemi artan konular ele alınmaktadır. Böylelikle organizasyon yönlendirici bir rol üstlenmekte, öğrencilerdeki sektöre dair bilinci arttırmaktadır. 
  • Konuşmacılar inşaat mühendisliğine dair teknik konulara da değinmektedirler. Böylelikle organizasyon eğitici bir rol üstlenmekte, katılım sonrası verilen sertifikayla da bu eğitimi tescillenmektedir. 
  • Civil Career'da konferans aralarında ve program sonunda çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. Böylelikle organizasyon bütünleyici bir rol üstlenmekte, katılımcıları kaynaştırarak meslektaşlar arasındaki bağları kuvvetlendirmektedir. 

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü olarak misyonlarımızdan biri de, Civil Career'ın katılımcı sayısını her geçen yıl arttırmak ve uluslararası bir konuma getirmektir.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak, geçmiş yıllara göz atmak ve bizi daha yakından tanımak isterseniz: http://civilcareer.org

Facebook sayfamız: https://www.facebook.com/civilcareer/

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 26 Kasım 2016 09:00
Bitiş: 27 Kasım 2016 09:00
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler