+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Uluslararası Bauhaus Sanatçı Rezidansı'na Açık Çağrı

27 Temmuz 2016, 17:45
  defa okundu.

Almanya'nın Dessau kentindeki Master Houses'ta sanatçıların ve tasarımcıların 3'er ay süreyle kalabilecekleri Bauhaus Sanatçı Rezidansı'na başvurular 5 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek.

Uluslararası Bauhaus Sanatçı Rezidansı'na Açık Çağrı

1920'lerde Dessau'daki Master Houses, sanatçı toplulukları için bir sembol haline gelmişti. Walter Gropius, Oskar Schlemmer, Georg Muche, László Moholy-Nagy, Lyonel Feininger, Wassily Kandinsky, Paul Klee gibi sanatçılar burada birbirine kapı komşusu olarak yaşamış; buradan birçok sanatçı kollektifi ve arkadaşlılar doğmuş, birlikte üretim yapılmış. Ancak 1933 senesinde "Bauhaus sakinleri" buradan ayrılınca, alan atıl hale gelmiş.

Şubat 2016'dan itibaren, Stiftung Bauhaus Dessau, Dünya Kültür Mirası listesinde olan bu alanı yeniden canlandırmak ve genç sanatçılara yaşayacakları, birlikte çalışacakları bir mekan sağlamak üzerine çalışmalar yürütüyor.

Bauhaus sanatçı rezidansına resim, endüstriyel tasarım, tekstil tasarımı, müzik, performans sanatları, mimarlık ve fotoğraf alanlarında üretim yapan sanatçılar katılabiliyorlar. Başvuru koşulları ve rezidans hakkında ayrıntılı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 05 Eylül 2016 18:00
Bitiş: 05 Eylül 2016 18:00
Kent: Dessau
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler