+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Yapım Aşaması: Mimarlığın İnşası Üzerine Tektonik Söyleşiler

28 Nisan 2016, 16:10
  defa okundu.

Tektonik kavramının mimarlık pratiği ve düşüncesi açısından önemininin tartışılacağı etkinlik, 4 Mayıs Çarşamba günü saat 14:00-17:00 arasında, Yapı Endüstri Merkezi'nde yapılacak.

 Yapım Aşaması: Mimarlığın İnşası Üzerine Tektonik Söyleşiler

Etkinliğe dair:

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) 4 Mayıs 2016 Çarşamba günü, "YAPIM AŞAMASI: Mimarlığın İnşaası Üzerine Tektonik Söyleşiler" başlıklı bir konferansı YEM'de düzenliyor. Türkiye'nin mimarlık alanında önde gelen tasarımcı ve kuramcılarını buluşturmaya devam eden Bilgi Üniversitesi ve YEM işbirliği, "Yapım Aşaması" başlığı altında tektonik kavramının mimarlık pratiği ve düşüncesi açısından önemini tartışma alanına taşıyacak olan iki akademisyen ve iki pratisyen mimarı ağırlayacak.

Yapı sektörünün pek çok ülkede ekonominin motoru haline geldiği günümüzde süregiden yapım aşaması mimarlığın günlük görüntüsü haline geldi. Bu konferans, akademisyen ve pratisyen mimarları mimarlıktaki tektonik kavramını kuram ve pratikteki yansımaları üzerinden irdelemek üzere bir araya getirerek yapılı formun ilk düşüncelerden inşaata geçiş sürecinin, yani yapım aşamasının ortaya koyduğu olanak ve zorlukları tektonik teması ekseninde güncel mimarlık tartışmalarına taşımayı amaçlamaktadır.

Bu seneki konferansta ise "Yapım Aşaması" başlığı altında tektonik kavramının mimarlık pratiği ve düşüncesi açısından önemini tartışma alanına taşıyacak olan konuşmacılar arasında Peggy Deamer Architects Kurucusu ve Yale Mimarlık Okulu Dekan Yardımcısı Peggy Deamer, Çinici Mimarlık Ortaklarından Can Çinici, Mimarlar Tasarım Kurucusu Han Tümertekin ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Elif Kendir Beraha yer alıyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 04 Mayıs 2016 14:00
Bitiş: 04 Mayıs 2016 17:00
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler