+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Zamansız Şehir: Marakeş

1 Mart 2016, 12:22
  defa okundu.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen Mekan Deneyimi Seminerleri'nin dokuzuncusu 25 Nisan Pazartesi günü yapılacak.

Zamansız Şehir: Marakeş

Mekan Deneyimi Seminerleri'nin dokuzuncusu Celaleddin Çelik'in sunumuyla "'Zamansız Şehir: Marakeş" başlığı altında yapılacak. Etkinliği 25 Nisan Pazartesi günü saat 16:00'da Haliç Yerleşkesi A-103 nolu salonda izleyebilirsiniz.

Etkinliğin tanıtım metni:

Mimarlık ve mekân ayrılmaz ikilidir. Mekân malum olduğu üzere pek çok disiplini kapsar. Mekândan bağımsız neredeyse hiçbir disiplin yoktur. Mekânın ise binbir türlü yorumu vardır. Bu minvalde, mekânı tanımlamaktan çok deneyimleyenin yorumu kıymete değerdir. Her hafta farklı bir kişi tarafından sunulacak seminerlerde çeşitli coğrafyalardan mekân deneyimleri deneyimleyenin üslubuyla aktarılacak; seminerler, her hafta değişen anlatıcıların bilgi ve yorumları dâhilinde mekan (bina, şehir, ülke, vs.) farkındalığına kapı aralamak sadedinde görselliği bol olan bir musahabe niteliğinde gerçekleştirilecektir.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 25 Nisan 2016 16:00
Bitiş: 25 Nisan 2016 18:00
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler