+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

DTS - 2: Disiplinlerarası Tasarım Stüdyosu

11 Ocak 2016, 08:48
  defa okundu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 2. Disiplinlerarası Tasarım Stüdyosu başvuruları başladı. 27 Ocak'ta başlayacak stüdyo için son başvuru tarihi 18 Ocak 2016.

DTS - 2: Disiplinlerarası Tasarım Stüdyosu

DTS, Disiplinlerarası ve ortak çalışmaya dayalı takım çalışmasını tecrübe etmek isteyen, ODTÜ' nün bütün lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı öğrencilerine açık olacak stüdyo toplam 8 hafta sürecek.

Disiplinlerarası Tasarım Stüdyosu (DTS) nedir? 

DTS, ODTÜ Tasarım Fabrikası tarafından, ODTÜ Teknokent' in desteği ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketler ile çeşitli konularda çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarının sponsorluğu ile organize edilen, farklı disiplinlerden gelen katılımcıların ortak çalışmasına dayalı, çeşitli çalıştay ve seminerlerden oluşan etkinlikler dizisidir.

DTS katılımcıları, süreç boyunca destekleyen şirket ve sivil toplum kuruluşlarının, üniversitemiz öğretim üyelerinden oluşan mentor grubuyla belirlediği konular üzerinden ürün fikirleri geliştirecek, bu ürünlerin tasarımını gerçekleştirecek ve prototiplerini üretecektir. Fikir geliştirme, tasarım ve prototipleme aşamaları farklı disiplinlerden gelen kişilerin oluşturduğu gruplar tarafından, her grup için iki öğretim üyesinin mentorluk desteğiyle ve yönlendirmesiyle yürütülecektir.

DTS kapsamında üniversitemizden öğretim elemanları ile danışmanlık yapmakta olan şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri tarafından çeşitli seminerler verilerek, stüdyonun birincil amacı olan disiplinlerarası çalışma anlayışının katılımcılara ve takımlarına doğru bilimsel yöntemlerle aktarılması hedeflenmektedir.

DTS takımları, stüdyo sonunda ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi' nde gerçekleştirilecek bir kapanış etkinliğiyle, geliştirdikleri ürün fikirlerini ve prototiplerini ODTÜ öğrencileri, öğretim üyeleri, Teknokent yetkilileri ve sanayicilerden oluşan izleyici profiliyle paylaşma imkanı bulacaklardır. Kapanış etkinliğinde DTS katılımcılarına stüdyoya katıldıklarına dair sertifika verilecektir.

Ne Zaman?

Başvuruların Başlaması:        04.01.2016

Son Başvuru Tarihi:               18.01.2016

Katılımcıların Açıklanması:     24.01.2016

Etkinliklerin Başlaması:          27.01.2016 

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 27 Ocak 2016 17:46
Bitiş: 27 Mart 2016 17:46
Yer: Ankara
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler