+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

VÇMD: "Kent ve Mimarlık Üzerinden Kültürü Okumak"

6 Ocak 2016, 11:41
  defa okundu.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin düzenlediği "Kent ve Mimarlık Üzerinden Kültürü Okumak" başlıklı panel 14 Ocak 2016 Perşembe günü, saat 18.30'da TSMD Mimarlık Merkezi'nde yapılacak.

VÇMD: "Kent ve Mimarlık Üzerinden Kültürü Okumak"

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi, 4. yılında ele aldığı "Kültür Yapıları" konulu çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda, "Kent ve Mimarlık Üzerinden Kültürü Okumak" başlıklı bir panel düzenlenecek. 14 Ocak Perşembe günü TSMD Mimarlık Merkezi'nde gerçekleştirilecek etkinliğe, Murat Belge, Yekta Kopan ve Nevzat Sayın konuşmacı olarak katılacak.

Kent, mimarlık ve kültür ilişkisini Türkiye bağlamında yeniden düşünmeye ve tartışmaya açacak panelde; kültürün gündelik yaşamda öne çıkan geçici ve popüler değerleriyle, mimarlık ve kentin zamana karşı durması gereken kalıcı ve sürdürülebilir değerlerinin, bazen çatışma bazen de süreklilik içinde olduğuna değinilecek. Kültürel değer ve yaşama alışkanlıklarının, mimarlık için işlevsel kurguların ve simgesel dışavurumların zeminini oluşturduğu, bu nedenle mimarlığın, ideolojilere, güç temsiliyetine ve politik tercihlere nasıl geçirgen bir ortam yarattığı tartışılacak.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 14 Ocak 2016 18:30
Bitiş: 14 Ocak 2016 20:30
Kent: Ankara
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler