+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

ECOWEEK İstanbul 2015

25 Mart 2015, 15:30
  defa okundu.

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ve Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Topluluğu'nun düzenlediği ECOWEEK 2015 etkinliği "Contemporary Archeology in İstanbul" teması ile 20-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da.

ECOWEEK İstanbul 2015

İklim değişimi, çevre bilincinin arttırılması ve sürdürülebilirlik ilkelerinin öne çıkarılmasını amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü olan ECOWEEK, her yıl amaçları doğrultusunda çeşitli atölye çalışmaları, konferans ve seminerler düzenliyor.

2015 yılı etkinlikleri arasında olan ECOWEEK İstanbul 2015, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü ve Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Topluluğu tarafından 20-25 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenecek. Uluslararası konferans ve bir dizi atölye çalışmasını içerecek etkinlik "Contemporary Archeology in İstanbul- İstanbul'da Çağdaş Mimarlık" ana teması etrafında şekillendirildi. Atölye çalışmalarının temelini, kullanılmayan veya kapasitesinin altında kullanılan binalar, açık alanlar ve altyapıların mimari potansiyellerinin ortaya konması ve bu mekanların yeniden işlevlendirilerek kentsel, sosyal ve kültürel hayata kazandırılması oluşturuyor.

Etkinlik, 20 Nisan'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde Ruşen Aktaş, Anna Heringer, Elias Messinas, Marco Navarra, Teğet Mimarlık, Elisabetta Terragni ve Han Tümertekin'in sunumlarından oluşan açılış konferansı ile başlayacak. Atölye çalışmaları beş gün boyunca Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı yerleşkesinde yerel ve uluslararası mimar, peyzaj mimarı ve tasarımcılar tarafından yürütülecek. Atölye çalışmalarının içerikleri, atölye yürütücüleri hakkında detaylı bilgi, kayıt koşulları ve ücretleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Kapanış sunumları Studio-X İstanbul'da yapılacak olan ECOWEEK etkinliğinin Yapı-Endüstri Merkezi'ndeki açılış konferansına ve Studio-X İstanbul'daki kapanış sunumlarına mimarlık, peyzaj mimarlığı ve iç mimarlık başta olmak üzere tüm tasarımcılar ve tasarım öğrencileri ücretsiz olarak davetli.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler