+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: Hayallerden Gerçekler – Eğitim Üzerine Projeksiyonlar

14 Ekim 2014, 11:30
  defa okundu.

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin (TSMD) iş birliğiyle gerçekleştirilen "VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi"nin 3. sergisi, İstanbul'un ardından Ankara'daki izleyicilerle buluşuyor, 15 Ekim - 30 Kasım arasında TSMD Mimarlık Merkezi'nde izlenebilir.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: Hayallerden Gerçekler – Eğitim Üzerine Projeksiyonlar

Küratörlüğünü Şebnem Yalınay Çinici'nin yaptığı, TSMD Mimarlık Merkezi'nde 15 Ekim – 30 Kasım tarihleri arasında görülebilecek sergi, "VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: Hayallerden Gerçekler – Eğitim Üzerine Projeksiyonlar" adını taşıyor. Sergi, izleyiciyi, eğitimle ilgili "gerçekler" hakkında düşünmeye ve geleceğe yönelik "hayaller" kurmaya davet ediyor. Farklı yaşlardan ve eğitim geçmişinden gelen kalabalık bir kadroyla oluşturulan sergi; eğitim konusunda sorular sormanın ve projeksiyonlar yapmanın, eğitimin yapısal bir parçası olduğuna dikkat çekiyor.

Serginin mekansal kurgusu, etkileşimli bir koridor fikriyle sunuluyor. "Gerçeklik" ve "Hayaller" olarak ikiye ayrılan koridor, eserleri; "kişiler", "okul/eğitim mekanları" ve "okul sonrası hayat/kişinin kendi kendini eğitmesi" olarak 3 ana başlıkta örgütlüyor. Koridorun karşılıklı duvarları, bütünlüğü ve sürekliliği sağlamak için ışık ağlarıyla birbirine bağlanıyor. İzleyiciyle yakın ilişki kuran sergi, köpükten bloklarla yapılan "geçici kütüphane" çalışmasıyla sona eriyor.

15 Ekim Çarşamba Açılış Programı:

  • 17:30 TSMD Mimarlık Merkezi'nde buluşma
  • 18:00 AKM Kentpark Sahnesi - Panel
  • 19:30 TSMD Mimarlık Merkezi - Sergi Açılışı ve Kokteyl
Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 15 Ekim 2014 19:30
Bitiş: 29 Kasım 2014 19:00
Kent: Ankara
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler